Özel Dedektif Dedektif

Burada Dedektif ile ilgili merak ettiğiniz Herseyi Bulabilirsiniz

Aldatıldığınızı ıspatlıyacak deliller

Aldatılma durumunda boşanma davasında mahkemeye sunulabilecek deliller Eşin başkasından hamile kalması, karşı cinsle yaşadığı cinsel ilişkiden kaynaklanan kalıtımsal ya da tedavisinin zor olduğu bir cinsel hastalığa yakalanması, kendi el yazısı ile sevgilisine yazdığı aşk mektupları, kendi günlüğünde yazdığı duygusal içerikli anıları, cep telefonu yazışmaları, internet ortamında yapılan yazışmalar, karşı cinsle otelde aynı odada kaldığını gösteren otel kaydı ya da faturası, otel kamera kayıtları, çeşitli mekanlarda çekilen fiziki temaslarını belgeleyen fotoğraf ve video kayıtları gibi veriler, tanık anlatımları aldatıldığınıza dair kuvvetli verilerdir. Ancak söz konusu ispat araçlarının hukuka uygun şekilde elde edilmiş olması büyük önem taşır. Zira eşinizin bulunduğu ortama ses kayıt cihazı koyarak ses kaydı elde etmeniz, cep telefonuna veya özel kullanımında olan bilgisayarına casus program yükletmeniz, telefonuna dinleme cihazı takmanız, mail şifresini kırarak delil elde etmeye çalışmanız hukuka aykırılık nedeni olmakla birlikte suçtur.


Aldatma nedeni ile boşanma davalarında emsal yargıtay kararları ve delil niteliği

Her gün basın yayın organlarında boşanma davasında delil olarak kabul edilecek veya edilmeyecek başlığı altında çeşitli yazılar yayınlanmaktadır. Her defasında görüleceği gibi aynı durumlarda aleyhte ve lehte yargıtay kararları olduğu yazılmaktadır. Bu bilgi kirliliği toplumda insanların kafasını karıştırmaktadır. MB Özel Dedektiflik olarak ise biz yorum yapmayı değil bilgi için Avukatınıza danışmanızı tavsiye ediyoruz. Zira bir hukuk davasında sizi temsil edecek Avukatız ile tüm bilgileri paylaşmalı ve Ozel Dedektif tutmadan önce danışmalısınız.

Aldatma nedeniyle boşanma davası açan kişilerin çoğu, eşinin kendisini aldattığını biliyor hatta internette, Facebook vb. hesaplarda yazışmalarını da görüyor ama bunları delil olarak kullanamıyordu. Çünkü bu kişinin rızası dışında ele geçirilen kayıtları mahkemeye delil olarak sunmak suç olarak kabul ediliyordu. Bu durum Yargıtay 12. Ceza Dairesi’nin 22 Haziran 2016 tarihli kararıyla değişti. Aldatan eş tarafından 3. şahıs ile yaptığı yazışmaların delil olarak mahkemeye sunulmasının suç olmayacağına dair karar verildi.

Aynı şekilde amacı yanlızca mahkemeye sunmak olmak üzere kamuya açık alanlarda alınan ressim ve videolarda mahkemelerde delil olarak kullanılıp kullanılamaması tamamen hakim takdirinde olmakla birlikte bu konuda da yargıtay birbirine zıt kararların bulunması insanların kafasını karıştırmaktadır.

Özel Dedektiflik Derneği
telefon görüşmesi dinleme